Blog bejegyzések
Egészség, diéta, edzés, ételek / receptek, szépség és sok egyéb írás az egészséges életvitellel kapcsolatosan. 2016 óta vezetek blogot, bízom benne, hogy cikkeim közt találsz számodra érdekeset.
Mik azok a transzzsírok és miért olyan rosszak?
Minden szakember egyetért, hogy a transzzsírok igenis károsak az egészségre!
Miért vagyok mindig fáradt?
A krónikus fáradság tehát az a dolog, amivel kell foglalkoznod. Annak igenis oka van…
Tudtad, hogy 10-ből 6 ember azt állítja, hogy nem szereti a zöldségeket, mégis meg lehet velük etetni? Hogyan…
A zöldségek hasznos tápanyagokat tartalmaznak és táplálóak!
Hogyan nassolj egészségesen?
Hogyan válasszunk egészséges snackeket? Amikor rád tör a nassolhatnék, akkor gyanítom, hogy nem a natúr joghurt vagy a humusz fog legelőször eszedbe jutni?! 🙂
Egy táplálkozási szakember is félreeszik?
Miért látni csak kevés táplálkozási szakértőnél, tanácsadónál, dietetikusnál ilyen már-már cukorsokk közeli „csaló” kajákat kiposztolva.
Quinoa – Miért is kellene többet enni ebből a superfoodból?
Nos, ha böngészed az internetet, akkor valószínűleg számtalan cikket láttál már te is a “szuperfoodok”-ról, és azok hihetetlen egészségügyi előnyeiről. De ha ezek még nem is győztek meg a fogyasztásukról, én hoztam 4 okot, hogy miért tedd bele mégis az étrendedbe a quinoat.
Mit együnk, ha utazunk?
Hogyan is oldjuk meg, hogy utazás/kirándulás közben is egészségesen tudjunk étkezni, és ne az első szembejövő gyorsétteremben kössünk ki.
Sózni vagy nem sózni…ez itt a kérdés?!?
Lehet-e túlzásba vinni a sófogyasztást?
A válaszom, hogy sajnos igen. Az emberek átlagosan 2-3 teáskanálnyi sót is elfogyasztanak naponta, az ajánlott 1 teáskanálnyi helyett. Ez a nátrium tekintetében 6800 milligramm is lehet, a határérték pedig 2300 milligramm.
Tényleg félni kell a szénhidrátoktól?
Na de mi is az a szénhidrát?
Az élelmiszerekben három makronutriens található, melyek közül a szénhidrát az egyik, a fehérjék és a zsírok mellett.
Ha merő egyszerűséggel szeretném megfogalmazni, akkor azt mondanám, hogy a szénhidrát molekulák szénből, hidrogénből és oxigénből állnak, melyeket gyakran cukroknak vagy keményítőknek is neveznek, és a legfőbb energiaforrása a szervezetünknek.
Kell-e nassolnia a gyereknek?
Elég megosztó témát hoztam ma fel, ugyanis azok között, akikkel beszélgettem erről a cikk megírását megelőzően, két tábort állíthatnék fel. Az egyik tábor teljes mértékben édesség ellenes volt (vagy csak ezt mondta) a másik szinte minden nap adott a gyermekének valami nassolni valót.
Rabul ejtő hormonok – avagy a hormonegyensúllyal az egészségért
Sokan nem is gondolják, hogy az egészségünkre mekkora hatást gyakorolnak a szervezetünkben – a vérünkben – keringő hormonok. Pedig az az igazság, hogy ez az egyik legfontosabb tényező, ami az egészségért felelős (a másik a bélbaktériumok, de ez egy következő téma). Ha...
Mitől kövér a gyerek?
Ma egy kicsit kényes témát hoztam fel, de úgy érzem, beszélni kell róla, mert igen nagy problémát jelent ez az egészség szempontjából. Sajnos a statisztikák is azt mutatják és látom én is, hogy ma Magyarországon kb. minden 5. gyermek/fiatal túlsúlyos. Ez pedig...
Fogyókúra, amibe beleőrülsz
Vannak, akik hajlandóak a végletekig elmenni, hogy egy ideálisnak vélt testben
élhessenek.
Életmódváltást segítő élelmiszerlista
Lássuk azokat az egészséges, tápláló ételeket, amiknek nyugodt szívvel helyt
adhattok a konyhátokban.
Impulzus vásárlás helyett egészségtudatos bevásárlás
Szerintem sokak számára ismerős az a kép, mikor… elhatározod, hogy, na akkor mostantól egészségesebben fogok élni, étkezni. El is tervezed, hogy a bevásárlásokat is ennek tükrében fogod megtenni. Aztán mégis történik valami! Minden szembejövő dolgot belepakolsz a...
Visszatérés
Kis hatásszünet után próbálom folytatni amit elkezdtem…de mentségemre szóljon,hogy úton van a kistesó! 🙂
My story 2. – avagy szomorúságból boldogság 🙂
Ma megint egy olyan témát veszek elő, ami sokak számára volt kérdés irányomba, nekem egy kicsit fájó pont, de akkor most írok róla.
Mami fánk receptje, kicsit másképp… 🙂
Leves mellé második fogásnak kiváló, vagy kávé mellé desszertként!
Hogyan kerültem a legmélyebb gödörből a fellegekbe…
Ahogy ígértem folytatom az előző bejegyzésem, szóval a történetem alakulása a következő:
Egy rossz emlék margójára…
Ma egy kicsit bővebben írok arról a nőgyógyászati műtétről, amin sajnos át kellett esnem még a babóca előtt. A történet ott kezdődött, amikor diagnosztizálták nálam a PCOS betegséget. Sajnos az évek alatt olyan mértéket öltött nálam ez a betegség, hogy az orvosom...
Az örökös nagy kérdés…Mit is főzzek ma?!?
Nem tudom ki hogy van vele, de nekem sokszor nagyon nehezemre esik kitalálni, hogy mit kellene főzni?!
Kövess az Instagrammon is!
[iscwp-slider username=”nika_fittlife”]
Csatlakozz
Az egészséges életformához!
Az egészséges életmód a gondolkozás-móddal kezdődik. Tested elsősorban az általad nyújtott táplálékból építkezik. Rombolod vagy megújítod önmagad? S hogy megőrizzük energiánkat a mozgás öröme is fontos kell legyen. Tudatosan táplálkozol vagy csak az éhségedet elégíted ki?